News and Events

Latest News

All Events

Το Πρόγραμμα Κοινωνικής Εργασίας του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας, ο Οργανισμός Κοινωνίας των Πολιτών «ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ» και το Πολιτιστικό Σωματείο «Δράσεις Εκπαίδευσης Καινοτομίας Ανάπτυξης Ηρακλείου Αττικής (Δ.Ε.Κ.Α. 10 For All)»  διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: Η Συνύπαρξη της Νεανικής Παραβατικότητας με την Κακοποίηση Παιδιών.

The BA in Fine Art, Department of Design and Multimedia and the Admissions Department of the University of Nicosia invite you to the Exhibition: Ba in Fine Art Annual Open Studio.

Το Τμήμα Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, σε συνεργασία με το Τμήμα Βυζαντινών και Νεοελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Κύπρου και την Κυπριακή Εταιρία Ψυχαναλυτικής Ψυχοθεραπείας σας προσκαλούν στην Παρουσίαση του βιβλίου του Μιχάλη Πέτρου: Σπαράγματα της Γλυκείας Χώρας. Πένθος: Άτομο-Κοινωνία-Πολιτική (Εκδόσεις Αρμός).

Η ανάγκη κατανόησης του εαυτού στους εφήβους είναι διαχρονική, καθώς όλοι αντιλαμβανόμαστε τις έντονες αλλαγές που βιώνουν, σε κάθε στάδιο της εξελικτικής τους πορείας.

Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας να παράσχει ευκαιρίες για περαιτέρω εκπαίδευση σε μαθητές, πραγματοποιεί σε συνεργασία με το Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών "ARTio" Ημερίδα με θέμα « Συνθέτοντας αρχιτεκτονικές ιστορίες», την Κυριακή, 10 Μαρτίου μεταξύ 10:00-15:00.

Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε ημερίδα με θέμα «Γίνομαι Αρχιτέκτονας και Σχεδιαστής Εσωτερικών Χώρων ένα Υπέροχο Σαββατιάτικο Πρωινό»

SHSS Newsletter 06 | 2023

The sixth edition of the School of Humanities and Social Sciences Newsletter