Loading Events

Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης | Γιατί η Αρχιτεκτονική είναι μια «cool» επιλογή καριέρας;

Σκοπός της διαδικτυακής ημερίδας είναι να προσκαλέσει τους νέους να γνωρίσουν τα δημιουργικά επαγγέλματα που προσφέρει το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία μέσα από την παρουσίαση του καταξιωμένου αρχιτέκτονα και Καθηγητή του τμήματος, Γιώργο Χατζηχρίστου, να βιώσουν τον μαγικό κόσμο της Αρχιτεκτονικής αλλά και να συζητήσουν για την φύση του επαγγέλματος.

Κάντε κλικ εδώ για να μάθετε περισσότερα αλλά και για να δείτε πορτφόλιο από επαγγελματικά έργα (projects) καθηγητών, καθώς και εργασίες φοιτητών και αποφοίτων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Παρουσίαση:

Γιώργος Χατζηχρίστου,
Καθηγητής Τμήματος Αρχιτεκτονικής

Χριστίνα Ευριπίδου,
Σύμβουλος Εισδοχής Φοιτητών

Για πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα Αρχιτεκτονικής πατήστε εδώ.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Πρόκειται για το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο, με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), και το πλέον διεθνοποιημένο της χώρας, καθώς οι φοιτητές του προέρχονται από περισσότερες από 100 χώρες.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2021, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 27 Σεπτεμβρίου 2021.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.