Ομαδικές συναντήσεις για διαχείριση άγχους
Από το Κέντρο Έρευνας και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών (ΚΕΣΥ) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Το Κέντρο Έρευνας και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών (ΚΕΣΥ) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει ομάδα διαχείρισης άγχους για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του.

Όσοι και όσες ενδιαφέρονται να μιλήσουν για το άγχος τους και να μάθουν δεξιότητες καλύτερης διαχείρισης αυτού, μπορούν να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

Οι συντονίστριες της ομάδας, ειδικευόμενοι ψυχολόγοι στο ΚΕΣΥ, θα έρθουν σε επαφή μαζί σας για περαιτέρω πληροφορίες και συνεννόηση. Καθώς ο αριθμός των συμμετεχόντων θα είναι περιορισμένος, παρακαλούμε δηλώστε το ενδιαφέρον σας το συντομότερο δυνατόν.

Στόχος Συναντήσεων:
• Συζήτηση και εκπαίδευση γύρω από το θέμα του άγχους και τον τρόπο που εμφανίζεται και δρα
• Συζήτηση σχετικά με τους βοηθητικούς και μη βοηθητικούς τρόπους διαχείρισης του άγχους
• Εξάσκηση σε τεχνικές χαλάρωσης
• Βιωματικές ασκήσεις διαχείρισης του άγχους

Διάρκεια Συναντήσεων: 8 εβδομαδιαίες ομαδικές συναντήσεις κάθε Πέμπτη 11:00 πμ-12:30 μμ αρχίζοντας από την Πέμπτη 07/03/2024.

Χώρος Διεξαγωγής Συναντήσεων: Γραφεία ΚΕΣΥ, Μετοχίου 66, 1ος όροφος, 2407 Έγκωμη

Εκδήλωση Ενδιαφέροντος:
Τ: 22795100 (Γραμματεία ΚΕΣΥ)
E: [email protected]