Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης | «Σπουδές στη Ψυχολογία»

Το Τμήμα Κοινωνικών Επιστημών και το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλούν σε διαδικτυακή ενημέρωση σχετικά με το πρόγραμμα σπουδών στη Ψυχολογία και το επάγγελμα του ψυχολόγου.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να λάβουν πληροφορίες σε σχέση με τη δομή του προγράμματος, τους στόχους, τις προοπτικές εργοδότησης, καθώς και για το σημαντικό και πολύπλευρο ρόλο που καλείται να διαδραματίσει σήμερα ο ψυχολόγος σε μια συνεχώς μεταβαλλόμενη κοινωνία. Θα γίνει επίσης αναφορά στις μεταπτυχιακές σπουδές που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Ο Δρ Μάριος Άδωνης, Αναπληρωτής Καθηγητής και Πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικών Επιστήμων, θα απαντήσει σε ερωτήματα που αφορούν το πτυχίο και τους μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών στην Ψυχολογία.

Τέλος, οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με έμπειρους συμβούλους του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών έτσι ώστε να ενημερωθούν για μια σειρά από πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, τα οποία το καθιστούν την ιδανική επιλογή για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές.

Ομιλητές:

Δρ Μάριος Άδωνης
Αναπληρωτής Καθηγητής
Πρόεδρος Τμήματος Κοινωνικών Επιστήμων

Συντονισμός/Παρουσίαση:

Έλενα Κωνσταντίνου
Ανώτερη Σύμβουλος Εισδοχής Φοιτητών

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς αναγνωρισμένη ακαδημαϊκή αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 1000 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Πρόκειται για το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο, με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), και το πλέον διεθνοποιημένο της χώρας, καθώς οι φοιτητές του προέρχονται από περισσότερες από 100 χώρες.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.