Loading Events

Το Τμήμα Κοινωνικών Επιστημών και το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί την Τετάρτη 26 Ιουλίου στις 19:00, σε Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης σχετικά με το πρόγραμμα σπουδών στη Ψυχολογία και το πρόγραμμα σπουδών στην Κοινωνική Εργασία.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να λάβουν πληροφορίες σε σχέση με τη δομή των προγραμμάτων, τους στόχους, τις προοπτικές εργοδότησης, καθώς και για το σημαντικό και πολύπλευρο ρόλο που καλείται να διαδραματίσει σήμερα ο Ψυχολόγος και ο Κοινωνικός Λειτουργός σε μια συνεχώς μεταβαλλόμενη κοινωνία.

Ο Δρ Μάριος Άδωνις, Πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικών Επιστήμων καθώς επίσης και η Δρ Δέσποινα Κοχλιού, Συντονίστρια του Προγράμματος Κοινωνικής Εργασίας θα απαντήσουν σε ερωτήματα που αφορούν τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών στη Ψυχολογία και την Κοινωνική Εργασία.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με έμπειρους συμβούλους του Τμήματος Εισδοχής Φοιτητών και να ενημερωθούν για μια σειρά από πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, τα οποία το καθιστούν την ιδανική επιλογή για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε σχετικά με:

Ομιλητές:

• Δρ. Μάριος Άδωνις
    Αναπληρωτής Καθηγητής
    Πρόεδρος Τμήματος Κοινωνικών Επιστήμων
  • Δρ. Δέσποινα Κοχλιού
    Επίκουρη Καθηγήτρια
    Συντονίστρια Προγράμματος Κοινωνικής Εργασίας

Συντονισμός/Παρουσίαση:

• Χριστίνα Ευριπίδου
    Σύμβουλος Καριέρας

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023: Στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023. Αντίστοιχα, το Πανεπιστήμιο τοποθετείται 157 στην Ευρωπαϊκή Ένωση, 2ο στην Κύπρο και 4ο σε Κύπρο και Ελλάδα. Η κατάταξη αυτή ουσιαστικά τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στο 2% των καλύτερων πανεπιστημίων του κόσμου.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.