Ongoing

12η Ετήσια Παγκύπρια Ημέρα Διατροφής – 10 Μαΐου

Ο Σύνδεσμος Διαιτολόγων και Διατροφολόγων Κύπρου , το Τμήμα  Επιστημόνων Ζωής Υγείας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το  Nutrition and Dietetics Society of University of Nicosia σας προσκαλεί να έρθετε να γιορτάσετε μαζί την Παγκύπρια Ημέρα Διατροφής.

Παιδική Προστασία: Πρόληψη και Θεραπεία της Κακοποίησης

UNESCO Amphitheatre Makedonitissis 46, Nicosia

Το Πρόγραμμα Κοινωνικής Εργασίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε συζήτηση με θέμα «Παιδική Προστασία: Πρόληψη και Θεραπεία της Κακοποίησης», που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 12 Ιουνίου 2019 από τις 10:00 – 12:00 στο Unesco [...]

Οι Διεθνείς Σχέσεις Μέσα Από Πέντε Σημαντικά Κείμενα | Σειρά διαλέξεων CCEIA

UNIC | Central Building A208 46 Makedonitissis Avenue, Nicosia

Σκοπός της σειράς διαλέξεων είναι η εξέταση θεματικών ενοτήτων στις Διεθνείς Σχέσεις, μέσα από την αξιολόγηση συγκεκριμένων κειμένων. Ταυτόχρονα, διαμέσου της προσέγγισης αυτής, θα γίνει εισαγωγή σε συγκεκριμένες σχολές σκέψης στο χώρο των Διεθνών Σχέσεων αλλά και στο διεθνές γίγνεσθαι.