News and Events

Latest News

School of Law | Annual Review 2023

The School of Law of the University of Nicosia offers a unique comparative environment for teaching and research in law, political sciences, and governance.

All Events

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει διδακτορικό Colloquium την Πέμπτη, 11 Απριλίου 2024, μεταξύ 09:30 – 13:55 στην αίθουσα συνεδριάσεων Μ114 στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών Διεθνών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «ΤΟ ΨΗΦΙΣΜΑ 186 ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΗΕ (4/3/1964) ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΟΥΝΦΙΚΥΠ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και ο Δικηγορικός Σύλλογος Λευκωσίας συνδιοργανώνουν συνέδριο με θέμα: Η Προσωρινή Δικαστική Προστασία στη Διοικητική Δίκη.