Loading Events

Οι Δικηγορικοί Σύλλογοι Λευκωσίας και Κερύνειας, σε συνεργασία με την Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και τις Νομικές Εκδόσεις Hippasus, σας προσκαλούν σε διάλεξη με θέμα: «Η αρχή του Κωλύματος στη Κυπριακή Έννομη Τάξη» με αφορμή την έκδοση του βιβλίου «Η αρχή του Κωλύματος στο Σύγχρονο Δίκαιο» του Δικηγόρου κ. Πόλυ Γ. Πολυβίου (Εκδόσεις Hippasus, 2023).

Χαιρετισμοί:

Κατερίνα Σταματίου, Πρόεδρος Ανωτάτου ΔικαστηρίουΣτέφανος Σκορδής, Πρόεδρος Δικηγορικού Συλλόγου ΛευκωσίαςΝικόλας Κωνσταντινίδης, Πρόεδρος Δικηγορικού Συλλόγου ΚερύνειαςXριστίνα Ιωάννου, Αναπληρώτρια Κοσμήτορας Νομικής Σχολής Πανεπιστημίου ΛευκωσίαςΟμιλητές:

Στέλιος Ναθαναήλ, πρώην Πρόεδρος Ανωτάτου ΔικαστηρίουAχιλλεύς Κ. Αιμιλιανίδης, Κοσμήτορας Νομικής Σχολής Πανεπιστημίου ΛευκωσίαςΠόλυς Πολυβίου, Δικηγόρος

Συντονισμός: Νικόλας Κουρσάρης, Αντιπρόεδρος Δικηγορικού Συλλόγου Λευκωσίας

Η εκδήλωση αναγνωρίζεται ως πιστοποιηµένο πρόγραµµα για σκοπούς Συνεχιζόµενης Επαγγελµατικής Εκπαίδευσης (ΣΕΕ), σύµφωνα µε τον Κανονισµό Κ.∆.Π. 386/2017 µε 2 πιστοποιηµένες µονάδες CPD.

Eγγραφή δικηγόρων στον σύνδεσμο εδώ.

*Οι εγγραφές την ημέρα της εκδήλωσης αρχίζουν στις 17:15