Νέα και Εκδηλώσεις

Latest News

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος για αιτήσεις συμμετοχής στο Πρόγραμμα Διδακτορικών Σπουδών στη Δημόσια Διοίκηση | Φθινόπωρο 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανακοινώνει την προκήρυξη μέχρι δύο (2) θέσεων για την εισδοχή στο Πρόγραμμα Διδακτορικών Σπουδών στη Δημόσια Διοίκηση για το Χειμερινό εξάμηνο 2024.

Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων στο Πρόγραμμα Διδακτορικών Σπουδών στις Διεθνείς Σχέσεις και Ευρωπαϊκές Σπουδές | Φθινόπωρο 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανακοινώνει την προκήρυξη μέχρι δύο (2) θέσεων για εισδοχή στο Πρόγραμμα Διδακτορικών Σπουδών στις Διεθνείς Σχέσεις και Ευρωπαϊκές Σπουδές για το Χειμερινό εξάμηνο 2024.

Νομική Σχολή | Ετήσια Ανασκόπηση 2023

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας προσφέρει ένα μοναδικό συγκριτικό περιβάλλον για διδασκαλία και έρευνα στη νομική, τις πολιτικές επιστήμες και τη διακυβέρνηση.

Προσεχείς Εκδηλώσεις

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει διδακτορικό Colloquium την Πέμπτη, 11 Απριλίου 2024, μεταξύ 09:30 – 13:55 στην αίθουσα συνεδριάσεων Μ114 στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών Διεθνών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «ΤΟ ΨΗΦΙΣΜΑ 186 ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΗΕ (4/3/1964) ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΟΥΝΦΙΚΥΠ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και ο Δικηγορικός Σύλλογος Λευκωσίας συνδιοργανώνουν συνέδριο με θέμα: Η Προσωρινή Δικαστική Προστασία στη Διοικητική Δίκη.