Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας διοργανώνει ημερίδα με θέμα «ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ, ΕΞΗΓΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ: Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Μία Ακόμη Νομική Σχολή της Ελλάδας».

Η ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες, γονείς καθώς και σε ενδιαφερόμενους και ενδιαφερόμενες που επιθυμούν να ενημερωθούν για τη νομική επιστήμη, τις νομικές σπουδές και το νομικό επάγγελμα.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σχετικές παρουσιάσεις και να λάβουν μέρος σε συζήτηση στο στρογγυλό τραπέζι, έτσι ώστε να γνωρίσουν καλύτερα τον κόσμο της Νομικής Επιστήμης και του Νομικού Επαγγέλματος.

Θα έχουν, επίσης, την ευκαιρία να υποβάλουν ερωτήματα σχετικά με το περιεχόμενο και τις προοπτικές των Νομικών Σπουδών σε προπτυχιακό, μεταπτυχιακό, διδακτορικό και μεταδιδακτορικό επίπεδο, ώστε να προσδιορίσουν τις εκπαιδευτικές, ακαδημαϊκές και επαγγελματικές προοπτικές τους.

Λάβετε μέρος στην ημερίδα και μάθετε γιατί η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θεωρείτε ως ακόμη μία Νομική Σχολή της Ελλάδας.

*Περιορισμένος αριθμός θέσεων

Για περισσότερες πληροφορίες: