Διεθνής Κρατική Έκθεση | 5-6 Μαΐου 2018

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συνδιοργανώνει με την Ergodotisi.com και το StudentLife.com.cy, το Cyprus Career Expo, τη μεγαλύτερη εκδήλωση καριέρας και εργοδότησης που διοργανώθηκε ποτέ στην Κύπρο.

Το Cyprus Career Expo θα αποτελεί μία από τις σημαντικότερες ετήσιες πρωτοβουλίες του Πανεπιστημίου, που συμβάλλουν στην επίλυση ευρύτερων κοινωνικών ζητημάτων και συνεισφέρουν στη βελτίωση των προοπτικών σταδιοδρομίας και απασχόλησης.

Η εκδήλωση θα φέρει μαζί προσοντούχα άτομα, ταλαντούχους πτυχιούχους, φοιτητές, εξειδικευμένο προσωπικό, υποψήφιους για απασχόληση και κορυφαίους εργοδότες στην Κύπρο, για σημαντικές ευκαιρίες δικτύωσης και εργοδότησης.

Οι εργοδότες θα έχουν την ευκαιρία να ενισχύσουν τη βάση δεδομένων των βιογραφικών σημειωμάτων που διαθέτουν, για παρούσα και μελλοντική χρήση, ενώ θα ισχυροποιήσουν την αναγνωσιμότητα και το κύρος του brand τους. Επιπλέον, θα διεξάγουν συνεντεύξεις στο χώρο σε ειδικά διαμορφωμένα δωμάτια με τη δυνατότητα άμεσης πρόσληψης.

Από την άλλη, οι συμμετέχοντες θα συναντηθούν με τους μεγαλύτερους εργοδότες στην Κύπρο, και θα μπορούν να λάβουν μέρος σε εξειδικευμένα σεμινάρια και εργαστήρια, παίρνοντας πολύτιμες συμβουλές σταδιοδρομίας από κορυφαίους επαγγελματίες στον τομέα του Ανθρώπινου Δυναμικού. Επιπλέον, θα έχουν την δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν την πλατφόρμα του Cyprus Career Expo για να έρθουν σε επαφή με εργοδότες διαδικτυακά.