Loading Events

Το Κέντρο Έρευνας και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών (ΚΕΣΥ) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει ομάδα δεξιοτήτων διεκδικητικής επικοινωνίας για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του. Όσοι και όσες ενδιαφέρονται να μάθουν δεξιότητες διεκδικητικής επικοινωνίας, μπορούν να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους και θα έρθουν σε επαφή μαζί τους οι συντονίστριες της ομάδας που είναι Ειδικευόμενες Ψυχολόγοι στο ΚΕΣΥ. Επειδή η ομάδα θα είναι μικρή, παρακαλούμε δηλώστε το ενδιαφέρον σας το συντομότερο δυνατόν.

Στόχος συναντήσεων:

• Συζήτηση και εκπαίδευση γύρω από το θέμα της διεκδικητικής επικοινωνίας και τα μη βοηθητικά είδη επικοινωνίας
  • Συζήτηση σχετικά με τους βοηθητικούς και μη βοηθητικούς τρόπους σκέψης σχετικά με την διεκδικητικότητα
  • Εκμάθηση δεξιοτήτων διεκδικητικής επικοινωνίας και συμπεριφοράς
  • Βιωματικές ασκήσεις εφαρμογής δεξιοτήτων διεκδικητικής επικοινωνίας
  • Ασκήσεις διαχείρισης του άγχους για αποτελεσματικότερη επικοινωνία
  • Συζήτηση γύρω από περιπτώσεις κατά τις οποίες είναι χρήσιμη η διεκδικητική επικοινωνία

Διάρκεια συναντήσεων:

4 εβδομαδιαίες ομαδικές συναντήσεις κάθε Πέμπτη 11πμ-12.30μμ ξεκινώντας από την Πέμπτη 13/06/2024.

Τοποθεσία:

ΚΕΣΥ (Μετοχίου 66, 2407 Έγκωμη) 1ο όροφο

Εκδήλωση ενδιαφέροντος:

Τηλεφωνικώς στην γραμματεία του ΚΕΣΥ (22795100) ή μέσω email ([email protected]).