Loading Events

Το Τμήμα Παιδαγωγικών Σπουδών της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει Ημερίδα Παιδικής Λογοτεχνίας, σε συνεργασία με την Έδρα Unesco του Πανεπιστημίου Λευκωσίας , τον Σύνδεσμο Παιδικού και Νεανικού Βιβλίου, το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου, και το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού.

Η Ημερίδα προσκαλεί εκπαιδευτικούς και φοιτητές να συμμετάσχουν σε μια σειρά βιωματικών εργαστηρίων, τα οποία θα πραγματοποιήσουν σε χώρους του Πανεπιστημίου Λευκωσίας τέσσερις διακεκριμένοι συγγραφείς παραμυθιού: ο Αντώνης Παπαθεοδούλου, η Αργυρώ Πιπίνη, η Μαρίνα Μιχαηλίδου-Καδή, και η Πάμελα Αναστασίου-Παπαϊακώβου.

Θα δοθούν πιστοποιητικά παρακολούθησης.

Πληροφορίες και εγγραφές για εκπαιδευτικούς:

www.pi-eggrafes.ac.cy

Πληροφορίες και εγγραφές για φοιτητές:

Tηλ.: 22842300
Email: [email protected]

Δείτε την σχετική εκδήλωση για παιδιά ηλικίας 3-12 ετών, η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 22 Απριλίου 2018 https://www.unic.ac.cy/events/oneira-melak-kai-ena-htapodi-ekdilosi-gia-…