All Day

Family Business Management (FAB) Erasmus+ Study Visit

Jean Monnet Amphitheatre 5887+3V5887+3V, Egkomi

The University of Nicosia will be hosting a Study Visit on 19 and 20 June 2023, in the context of the Family Business Management (FAB) ERASMUS+ Project.

Israel-Hellenic forum will reconvene in Nicosia for the first time

UNESCO Amphitheatre Makedonitissis 46, Nicosia

The Israel-Hellenic Forum – the major platform for furthering relations between academics, public intellectuals and experts in Greece, Cyprus and Israel – will reconvene in Nicosia on June 19-21.

Ημερίδα Ενημέρωσης στα Χανιά | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η Ιδανική Επιλογή για Σπουδές Εκτός Ελλάδας

KYDON HOTEL Πλ. Σοφοκλή Βενιζέλου & Στρ. Τζαανακάκη 2, Χανιά

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί, τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2023, η ώρα 19:00-21:00, σε Hμερίδα Eνημέρωσης στα Χανιά

Ημερίδα Ενημέρωσης στην Κέρκυρα | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η Ιδανική Επιλογή για Σπουδές Εκτός Ελλάδας

Corfu Mare Boutique Hotel Nik. Zervou 5, Kerkira

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί, τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2023, η ώρα 19:00-21:00, σε Hμερίδα Eνημέρωσης στην Κέρκυρα.