Νέα και Εκδηλώσεις

Υφυπουργός Κοινωνικής Πρόνοιας: «Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συμβάλλει ουσιαστικά στην ανάπτυξη καινοτόμων δράσεων σε διάφορους τομείς»

Η κ. Ευαγγέλου απηύθυνε χαιρετισμό στην Τελετή Αποφοίτησης της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Συνάντηση με τον Πατριάρχη των Αρμενίων

Ενημέρωση και γνωριμία με τα Προγράμματα Σπουδών του Τμήματος Θεολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας είχε η Αυτού Αγιότητα ο Προκαθήμενος του Αρμενικού Πατριαρχείου του Μεγάλου Οίκου της Κιλικίας κ. Αράμ Α΄, με την ευκαιρία της επίσημης επίσκεψή του στην Κύπρο.

Κοπή Βασιλόπιτας & Γιορτή των Ελληνικών Γραμμάτων

Αφιερωμένη στη μεγάλη εορτή των Τριών Ιεραρχών και Μεγάλων Οικουμενικών Διδασκάλων, Βασιλείου του Μεγάλου, Γρηγορίου του Θεολόγου και Ιωάννου του Χρυσοστόμου, τους προστάτες της Παιδείας και των Ελληνικών Γραμμάτων, ήταν η φετινή εκδήλωση, για την κοπή της βασιλόπιτας, του Τμήματος Θεολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Όλες οι Εκδηλώσεις

Each year, the University of Nicosia Graduation Ceremonies are broadcast live online.

Κάθε χρόνο, η Τελετή Αποφοίτησης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας μεταδίδεται ζωντανά μέσω διαδικτύου. Συντονιστείτε και φέτος για να παρακολουθήσετε τις Τελετές Αποφοίτησης 2021 – 2022 εδώ. Η ΖΩΝΤΑΝΗ ΡΟΗ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ Πληροφορίες Βρείτε εδώ προσεχείς ζωντανές μεταδόσεις των τελετών αποφοίτησης Για περισσότερες [...]

Η διαδικτυακή παρουσίαση είναι δωρεάν και ανοικτή για όλους αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές λυκείου, φοιτητές, γονείς, καθώς και σε επαγγελματίες που ενδιαφέρονται για σπουδές σε συγκεκριμένα γνωστικά πεδία.