News and Events

Latest News

Υφυπουργός Κοινωνικής Πρόνοιας: «Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συμβάλλει ουσιαστικά στην ανάπτυξη καινοτόμων δράσεων σε διάφορους τομείς»

Η κ. Ευαγγέλου απηύθυνε χαιρετισμό στην Τελετή Αποφοίτησης της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Κοπή Βασιλόπιτας & Γιορτή των Ελληνικών Γραμμάτων

Αφιερωμένη στη μεγάλη εορτή των Τριών Ιεραρχών και Μεγάλων Οικουμενικών Διδασκάλων, Βασιλείου του Μεγάλου, Γρηγορίου του Θεολόγου και Ιωάννου του Χρυσοστόμου, τους προστάτες της Παιδείας και των Ελληνικών Γραμμάτων, ήταν η φετινή εκδήλωση, για την κοπή της βασιλόπιτας, του Τμήματος Θεολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Αγιασμός για το νέο ακαδημαϊκό έτος 2022-2023

Σε κλίμα πανηγυρικό και στην παρουσία του Υπουργού Παιδείας, Αρχιερέων, του Κοσμήτορα της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών, Καθηγητών και φοιτητών του Τμήματος Θεολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, πραγματοποιήθηκε, το Σάββατο, 22 Νοεμβρίου 2022, η καθιερωμένη επίσημη τελετή για την έναρξη του νέου ακαδημαϊκού έτους.

All Events

Each year, the University of Nicosia Graduation Ceremonies are broadcast live online. Tune in to watch the 2021-2022 Undergraduate and Postgraduate Degrees Graduation Ceremonies! The live stream has ended Graduation Information Click here to watch other upcoming graduation ceremonies. For more [...]

Η διαδικτυακή παρουσίαση είναι δωρεάν και ανοικτή για όλους αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές λυκείου, φοιτητές, γονείς, καθώς και σε επαγγελματίες που ενδιαφέρονται για σπουδές σε συγκεκριμένα γνωστικά πεδία.