Παρουσίαση των Προγραμμάτων Μηχανικής

Τα τελευταία χρόνια η ζήτηση σε θέσεις Μηχανικών στην τοπική και παγκόσμια αγορά έχει ξεπεράσει κατά πολύ την προσφορά σε απόφοιτους μηχανικούς από τα ιδρύματα ανώτατης εκπαίδευσης στην αγορά εργασίας.

Ένας μεγάλος αριθμός θέσεων εργασίας στην βιομηχανία, σε ερευνητικά και εκπαιδευτικά κέντρα καθιστούν τους μηχανικούς έναν από τους πιο περιζήτητους και υψηλά αμειβόμενους επιστημονικούς επαγγελματίες.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας προσφέρει πτυχία σε 5 ειδικότητες μηχανικών:

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Μηχανικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Δρ Στέλιος Νεοφύτου, θα παρουσιάσει τα προγράμματα σπουδών μηχανικής, τις εγκαταστάσεις και το μοντέλο διδασκαλίας που ακολουθείται. Με βασική επιδίωξη την ανάδειξη των συγκριτικών πλεονεκτημάτων των επιστημόνων μηχανικών, θα αναλυθούν οι προοπτικές επαγγελματικής τους αποκατάστασης στην ταχεία αναπτυσσόμενη τεχνολογική βιομηχανία.

Εισηγητής: Δρ Στέλιος Νεοφύτου, Αναπληρωτής Καθηγητής, Πρόεδρος του Τμήματος Μηχανικής, Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Για περισσότερες πληροφορίες ή/και διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κ. Γκαλίνα Γιάνεβα Κωνσταντινίδης, Ανώτερη Σύμβουλος Εισδοχής, στο τηλέφωνο +357 22841673 ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο [email protected].

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.