Loading Events

Το Τμήμα Μηχανικής σε συνεργασία με το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει Παρουσίαση των προγραμμάτων σπουδών του και Ξενάγηση στα εργαστήρια στις 7 Σεπτεμβρίου 2023 μεταξύ 18:00 – 20:00 στο κτήριο Έρευνας και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στην διεύθυνση: Μάρκου Δράκου 8, 2409 Λευκωσία.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στα υπερσύχρονα και άρτια εξοπλισμένα εργαστήρια Μηχανικής και να γνωρίσουν από κοντά το διδακτικό προσωπικό των προγραμμάτων του οι οποίοι θα τους ενημερώσουν για το επάγγελμα του Μηχανικού στο κάθε ένα πεδίο εξειδικευσης καθώς και για τα πλεονεκτήματα που προσφέρουν τα προγράμματα Μηχανικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Τα προγράμματα σπουδών Μηχανικής είναι τετραετούς φοίτησης και οδηγούν στην απόκτηση πτυχιακού τίτλου (Bachelor of Science) αναγνωρισμένο από το Υπουργείο Παιδείας της Κύπρου και τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π, με βάση το Εθνικό Μητρώο Αναγνωρισμένων Ιδρυμάτων Ανώτατης Εκπαίδευσης της αλλοδαπής.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας προσφέρει πτυχία σε 5 ειδικότητες μηχανικών:

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά το διδακτικό προσωπικό των προγραμμάτων του οι οποίοι θα τους ενημερώσουν για το επάγγελμα του Μηχανικού στο κάθε ένα πεδίο εξειδίκευσης καθώς και για τα πλεονεκτήματα που προσφέρουν τα προγράμματα Μηχανικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, με μόνο 2 Ελληνικά πανεπιστήμια σε υψηλότερη θέση, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.