Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί σε Ημέρες Γνωριμίας, όπου θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, κατόπιν ραντεβού.

Έμπειροι σύμβουλοι επαγγελματικού προσανατολισμού θα απαντήσουν σε κάθε σας ερώτηση σχετικά με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, το οποίο κατατάσσεται από τον παγκόσμιο οργανισμό QS World University Rankings, στον αριθμό 91 στην Περιφέρεια της Αναδυόμενης Ευρώπης και της Κεντρικής Ασίας (EECA) για το 2019.

Παράλληλα, θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε και να κάνετε δωρεάν το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ», προκειμένου να προσδιοριστούν οι κατευθύνσεις και το επάγγελμα που σας ταιριάζει.

Στις Ημέρες Γνωριμίας θα παρευρίσκεται το εξειδικευμένο προσωπικό μας για να παρέχει πληροφόρηση και να απαντήσει ερωτήσεις σχετικά με:
• Τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
• Τα Ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
• Τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης
• Τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
• Το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
• Τις νέες σύγχρονες εστίες για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου, ίσως τις καλύτερες φοιτητικές εστίες της Ευρώπης
• Την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου

ΠΟΛΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ & ΩΡΑ ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Αγία Νάπα Τετάρτη 10 Ιουλίου 2019, 19:00 – 21:00 Ξενοδοχείο Adams Beach
Αγία Νάπα Τετάρτη 24 Ιουλίου 2019, 19:00 – 21:00 Ξενοδοχείο Adams Beach

Για περισσότερες πληροφορίες και διευθέτηση ραντεβού: