Loading Events

Η Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, η Σχολή Επιστημών Αγωγής και η Έδρα Unesco γιορτάζουν την Παγκόσμια Μέρα Βιβλίου και Πνευματικών Δικαιωμάτων, διοργανώνοντας γνωριμία και δραστηριότητες με τέσσερις διακεκριμένους συγγραφείς παραμυθιών. Η εκδήλωση απευθύνεται στα παιδιά των υπαλλήλων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και στους συνομήλικους φίλους τους,  ηλικίας 3-12 ετών και έχει τον τίτλο: « Όνειρα, Μελάκ και ένα Χταπόδι».   Τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να συναντήσουν και να συνομιλήσουν με τους συγγραφείς Αντώνη Παπαθεολόγου,  Αργυρώ Πιπίνη, Μαρίνα Μιχαηλίδου-Καδή και Πάμελα Αναστασίου-Παπαϊακώβου, να ακούσουν τις ιστορίες τους και να κάνουν μαζί διάφορες δραστηριότητες.  Τα έργα που θα παρουσιαστούν έχουν διακριθεί σε διεθνές και τοπικό επίπεδο.

Η εκδήλωση  θα πραγματοποιηθεί την  Κυριακή 22 Απριλίου 2018,  στο ανακαινισμένο κτίριο της Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, από τις 10:30 π.μ. μέχρι τις 12:30μ.μ.

Για δηλώσεις συμμετοχής : Θεοδώρα Πέτρου , +357 22 842107, [email protected]