Loading Events

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών «Επικοινωνία και Νέα Δημοσιογραφία» του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου (ΑΠΚΥ), και το περιοδικό «Δημοσιογραφία», διοργανώνουν συζήτηση για τις αλλαγές που θα φέρουν οι νέοι κανόνες προστασίας δεδομένων στην ζωή των πολιτών και στο επιχειρείν.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με αφορμή το νέο βιβλίο του δικηγόρου και Συμπαραστάτη του Πολίτη και της Επιχείρησης στην Περιφέρεια Αττικής, Βασίλη Σωτηρόπουλου, με τίτλο “Υπεύθυνος Προστασίας Δεδομένων: Εργαλειοθήκη για τον νέο θεσμό σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα” (Εκδόσεις Σάκκουλα Α.Ε.).

Συζητούν με τον Βασίλη Σωτηρόπουλο:

• Ειρήνη Λοϊζίδου Νικολαΐδου, Επίτροπος Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα της Κυπριακής Δημοκρατίας

• Αχιλλεύς Κ. Αιμιλιανίδης, Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

• Σοφία Ιορδανίδου, Αναπλ. Καθηγήτρια και ακαδημαϊκή υπεύθυνη του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Επικοινωνία και Νέα Δημοσιογραφία» του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου

Την εκδήλωση στηρίζουν οι Εκδόσεις Σάκκουλα Α.Ε., καθώς και η Δικηγορική Εταιρεία Α. & Α. Κ. Αιμιλιανίδης, Κ. Κατσαρός & Συνεργάτες.