Loading Events

Η Επιτροπή Κατά της Βίας και Εμπορίας Προσώπων του Εθνικού Μηχανισμού για τα Δικαιώματα της Γυναίκας και το Τμήμα Νομικής της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, σας προσκαλούν στις 26 Οκτωβρίου 2017, ώρα 16.30 μμ., στο πλαίσιο των δράσεων του Εθνικού Μηχανισμού για τα Δικαιώματα της Γυναίκας, σε εκδήλωση με θέμα : «Βία κατά των γυναικών».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και η είσοδος είναι ελεύθερη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

Συντονισμός: Δρ Άννα Εμ. Πλεύρη, Λέκτορας Τμήματος Νομικής Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Δικηγόρος, Διαπιστευμένη Διαμεσολαβήτρια και Εκπαιδεύτρια Διαμεσολαβητών

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ

16.30 Καλωσόρισμα
16.40 Χαιρετισμός  του  έντιμου Υπουργού Δικαιοσύνης και Δημόσιας Τάξεως της Κυπριακής Δημοκρατίας, κου Ιωνά Νικολάου
16.50 Χαιρετισμός της Επιτρόπου Ισότητας της Κυπριακής Δημοκρατίας, κας  Ιωσηφίνας Αντωνίου.
17.00 Χαιρετισμός του Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Καθηγητή Αχιλλέα Αιμιλιανίδη
17.10 Χαιρετισμός  της  Προέδρου του Τμήματος Νομικής της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Επίκουρης Καθηγήτριας, κας Δήμητρας Φρ. Σορβατζιώτη
17.20 Χαιρετισμός  της  Προέδρου  του  ΣΠΑΒΟ  και Συντονίστριας της Επιτροπής Κατά της Βίας και Εμπορίας Προσώπων, κας Κικής Πογιατζή

ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ