Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και YESict project διοργανώνουν το βιωματικό εργαστήριο επιχειρηματικότητας “YESICT: Ναι στην Επιχειρηματικότητα! Ναι στην Τεχνολογία!”, στην αίθουσα Σεμιναρίων Εθνικής Βιβλιοθήκης, Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.

Το YESict project (Young Entrepreneurial Skills) είναι το αποτέλεσμα της σύμπραξης 7 Ευρωπαϊκών οργανισμών και χρηματοδοτείται από το Erasmus+. Στόχος του προγράμματος είναι ο σχεδιασμός και η εφαρμογή καινοτόμων ψηφιακών μεθόδων διδασκαλίας που να ενθαρρύνουν την ανάπτυξη της επιχειρηματικότητας στις ηλικίες 11 έως 17 ετών.

Μέσα από 7 στάδια οι μαθητές θα έχουν την ευκαιρία να αποκτήσουν μοναδικές εμπειρίες σχετικά με την επιχειρηματικότητα, μέσω πρωτοποριακών μεθόδων μάθησης και τη χρήση των ΤΠΕ:

1. Εισαγωγή/Κίνητρα

2. Προσδιορισμός της πρόκλησης (brainstorming)

3. Δημιουργία ομάδας

4. Διερεύνηση

5. Σύνθεση ιδέας

6. Σχεδιασμός πρωτότυπου

7. Επικοινωνία

Περιορισμένος αριθμός θέσεων.

Δήλωση Συμμετοχής

Για δήλωση συμμετοχής, παρακαλώ συμπληρώστε την ηλ. φόρμα πιο κάτω.

Για  περισσότερες πληροφορίες:

Σοφία Τρουμπέτα (Γραφείο Εγγραφών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας)

Εmail: [email protected]

Τηλ.: 210 6748293