Εβδομάδα Διδακτορικών Φοιτητών και Ημέρα Γνωριμίας Προπτυχιακών Φοιτητών

Εβδομάδα Έρευνας και Μάθησης για Διδακτορικούς Φοιτητές

Στις 2-4 Ιουλίου 2019 διεξήχθη η Εβδομάδα Έρευνας και Μάθησης για Διδακτορικούς Φοιτητές από το Τμήμα Παιδαγωγικών Σπουδών.

Ημέρα Γνωριμίας με Προπτυχιακούς Φοιτητές

Στις 25 Σεπτεμβρίου 2019, στα πλαίσια του προγράμματος προσανατολισμού που διοργάνωσε το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές στα προπτυχιακά προγράμματα προδημοτικής και δημοτικής εκπαίδευσης για την ακαδημαϊκή χρονιά 2019 – 2020 είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τους καθηγητές του Τμήματος Παιδαγωγικών σπουδών στο Αμφιθέατρο Turquoise. Μετά από ένα επίσημο καλωσόρισμα στο Πανεπιστήμιο από τον κοσμήτορα της Σχολής Καθηγητή Παναγιώτη Αγγελίδη, οι συντονίστριες Δρ. Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου και Δρ. Μαρία Ευαγόρου παρουσίασαν σημαντικές πληροφορίες για τα προγράμματα σπουδών της προδημοτικής και δημοτικής εκπαίδευσης.

Published On: September 17th, 2020|Categories: Blog, OISTOS|
Τελικός Αναστοχασμός για το μάθημα EDUE – 497 Σχολική Εμπειρία ΙΙΙ από άριστη διεθνή απόφοιτο του προγράμματος Δημοτικής Εκπαίδευσης
Άνοιξη, Βιβλίο και ΓιορτήΆνοιξη, Βιβλίο και Γιορτή

Εγγραφή στο Ενημερωτικό Δελτίο «Οιστός»

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Τέχνη & Ενσυνειδητότητα

Πολλές φορές νομίζουμε ότι είμαστε παρόντες σε μία δεδομένη στιγμή που κάνουμε κάτι, αλλά δεν είμαστε. Το μυαλό μας χάνεται σε άλλες σκέψεις, π.χ. συστηνόμαστε με κάποιον και αμέσως το επόμενο δευτερόλεπτο δεν θυμόμαστε το όνομά του, ή, όταν τα παιδιά μας μάς μιλάνε, ακούμε πραγματικά τι μας λένε;