Εβδομάδα Διδακτορικών Φοιτητών και Ημέρα Γνωριμίας Προπτυχιακών Φοιτητών

Εβδομάδα Έρευνας και Μάθησης για Διδακτορικούς Φοιτητές

Στις 2-4 Ιουλίου 2019 διεξήχθη η Εβδομάδα Έρευνας και Μάθησης για Διδακτορικούς Φοιτητές από το Τμήμα Παιδαγωγικών Σπουδών.

Ημέρα Γνωριμίας με Προπτυχιακούς Φοιτητές

Στις 25 Σεπτεμβρίου 2019, στα πλαίσια του προγράμματος προσανατολισμού που διοργάνωσε το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, οι νεοεισερχόμενοι φοιτητές στα προπτυχιακά προγράμματα προδημοτικής και δημοτικής εκπαίδευσης για την ακαδημαϊκή χρονιά 2019 – 2020 είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τους καθηγητές του Τμήματος Παιδαγωγικών σπουδών στο Αμφιθέατρο Turquoise. Μετά από ένα επίσημο καλωσόρισμα στο Πανεπιστήμιο από τον κοσμήτορα της Σχολής Καθηγητή Παναγιώτη Αγγελίδη, οι συντονίστριες Δρ. Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου και Δρ. Μαρία Ευαγόρου παρουσίασαν σημαντικές πληροφορίες για τα προγράμματα σπουδών της προδημοτικής και δημοτικής εκπαίδευσης.

Published On: Σεπτέμβριος 17th, 2020|Categories: Blog, OISTOS|
Επιλεκτικές Δημοσιεύσεις Διδακτόρων του Τμήματος Παιδαγωγικών Σπουδών
Distinguished Speaker Webinar Series on Special and Inclusive Education

Εγγραφή στο Ενημερωτικό Δελτίο «Οιστός»

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ομιλία Καθηγήτριας Άρτεμις Σπύρου, Michigan State University, στην τελετή αποφοίτησης της Σχολής Επιστημών Αγωγής 2023

H Καθηγήτρια Πυρηνικής Φυσικής στο Michigan State University, Άρτεμη Σπύρου μίλησε στους/στις αποφοίτους μας για το πάθος, τη δημιουργικότητα, την ευφυΐα, την ανθεκτικότητα στις δυσκολίες και την εύρεση λύσεων∙ κοινά στοιχεία που χαρακτηρίζουν έναν αποτελεσματικό ερευνητή και έναν μελλοντικό εκπαιδευτικό.

Αριστεύσαντες απόφοιτοι του Τμήματος Παιδαγωγικών Σπουδών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023

Οι απόφοιτοι μοιράζονται τις εμπειρίες και τα εφόδια που απέκτησαν κατά τη διάρκεια των σπουδών τους, εκφράζοντας την ευγνωμοσύνη και την περηφάνια τους για το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Βραβείο κοινωνικής προσφοράς

Το Τμήμα Παιδαγωγικών Σπουδών και η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Λευκωσίας έχουν κρίνει τη Βασιλεία Γεωργίου, απόφοιτο του Προγράμματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και την Αναστασία Γεώργα, απόφοιτο του μεταπτυχιακού προγράμματος της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, άξιες να λάβουν το βραβείο κοινωνικής προσφοράς για το ήθος που επέδειξαν κατά τη διάρκεια των σπουδών, τον παιδιόθεν ζήλο τους για ανιδιοτελή πνευματική, ψυχολογική και έμπρακτη προσφορά στον συνάνθρωπό τους.