Webinar – Χωρικές Εμπειρίες του Αύριο

Επίκουρος Καθηγητής

Δρ. Κίκα Ιωάννου-Καζαμία
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια

Το διαδικτυακό σεμινάριο είναι δωρεάν και ανοικτό για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου.

Σκοπός του διαδικτυακού σεμιναρίου είναι να προσκαλέσει τους νέους να γνωρίσουν τα δημιουργικά επαγγέλματα του δομημένου περιβάλλοντος. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία μέσα από μια σειρά παρουσιάσεων από καθηγητές του τμήματος να βιώσουν τον μαγικό κόσμο της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων και να στοχαστούν το μέλλον.

Θα συζητηθεί η φύση του επαγγέλματος του Αρχιτέκτονα και του Σχεδιαστή Εσωτερικών Χώρων, όπως και η δομή των αντίστοιχων ακαδημαϊκών σπουδών. Μέσα από εργασίες, εργαστήρια και δραστηριότητες των φοιτητών του τμήματος θα αναδειχθεί η δυναμική των χωρικών, περιβαλλοντολογικών και τεχνολογικών αναζητήσεων των κοινωνιών του μέλλοντος.

Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής έχει αποκτήσει επιτυχημένο κύρος στην ευρύτερη περιοχή προσφέροντας εξαιρετικά εξατομικευμένη εκπαίδευση που προετοιμάζει τους φοιτητές για το συνεχώς μεταβαλλόμενο μέλλον. Κάντε κλικ εδώ για να μάθετε περισσότερα αλλά και για να δείτε πορτφόλιο από επαγγελματικά έργα (projects) καθηγητών, καθώς και εργασίες φοιτητών και αποφοίτων.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.