Loading Events

Ημερίδα Ενημέρωσης | Η Φαρμακευτική του Μέλλοντος: Ξεκλειδώνοντας τις Δυνατότητές της Μέσα από τον Μετασχηματισμό της Φαρμακευτικής Εκπαίδευσης

Η Φαρμακευτική είναι μια ζωντανή επιστήμη που εξελίσσεται ραγδαία και προσαρμόζεται σε ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον οργάνωσης και παροχής υπηρεσιών υγείας. Στο σημερινό οικοσύστημα υγειονομικής περίθαλψης, ο φαρμακοποιός είναι ένας αξιόπιστος και κρίσιμος παράγοντας και  αποτελεί πολύτιμο μέρος της αλυσίδας της υγειονομικής περίθαλψης.

Η εκδήλωση του Προγράμματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας έχει στόχο να αναδείξει τις προοπτικές και τον πολυδιάστατο ρόλο του επιστήμονα φαρμακοποιού στο παρόν και στο μέλλον και το πως η σύγχρονη φαρμακευτική εκπαίδευση μπορεί να προετοιμάσει τους νέους φαρμακοποιούς για τις μελλοντικές προκλήσεις του επαγγέλματος και της επιστήμης.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν επίσης την ευκαιρία να συζητήσουν και να υποβάλουν ερωτήματα στον Δρ Χρίστο Πέτρου, Αναπληρωτή Καθηγητή, Συντονιστή του προγράμματος Φαρμακευτικής,  σχετικά με το περιεχόμενο και τις επαγγελματικές προοπτικές της Φαρμακευτικής.

Ομιλητής:

Δρ Χρίστος Πέτρου
Αναπληρωτής Καθηγητής
Συντονιστής Προγράμματος Φαρμακευτικής

Για περισσότερες πληροφορίες ή/και δήλωση συμμετοχής:

Μέλανη Στρατή
Σύμβουλος Εισδοχής Φοιτητών | T: 0035722841674 | E: [email protected]

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.