Webinar – Κορωνοϊός, Συστήματα Πληρωμών και Μετρητό Χρήμα σε Ελλάδα και Κύπρο

Δρ. Σπύρος Ρεπούσης
Αναπληρωτής Καθηγητής
Τμήμα Οικονομικών και Χρηματοοικονομικών

Στο διαδικτυακό σεμινάριο «Κορωνοϊός, Συστήματα Πληρωμών και Μετρητό Χρήμα σε Ελλάδα και Κύπρο», θα παρουσιαστεί η μέχρι σήμερα επιστημονική έρευνα για τη σχέση κορωνοιού και μετρητού χρήματος καθώς και «ο πόλεμος κατά του μετρητού χρήματος». Θα συζητηθούν στοιχεία των συστημάτων πληρωμών καθώς και ο βαθμός χρήσης των μετρητών στην Ελλάδα και Κύπρο. Το συμπέρασμα που προκύπτει για Ελλάδα και Κύπρο είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον για τη διεθνή έρευνα.

Το διαδικτυακό σεμινάριο είναι δωρεάν και ανοικτό για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου, φοιτητές και επαγγελματίες του αντικειμένου.

Για πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα Διοίκησης Επιχειρήσεων πατήστε εδώ

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.