Διαδικτυακή Ενημέρωση | Γνωρίζω το Επάγγελμα του Διατροφολόγου/Διαιτολόγου

Το Τμήμα Επιστημών Ζωής και Υγείας και το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλούν, στις 12 Απριλίου και ώρα 17:00-18:00, σε διαδικτυακή ενημέρωση σχετικά με το πεδίο της Διατροφολογίας/Διαιτολογίας.

Η εκδήλωση θα δώσει την ευκαιρία στους ενδιαφερόμενους να γνωρίσουν τις βασικές επιστήμες και αρχές του πεδίου και να κατανοήσουν τη σημασία της υγιεινής διατροφής και τρόπου ζωής στην πρόληψη των ασθενειών, ειδικότερα σήμερα που το θέμα της δημόσιας υγείας βρίσκεται στο προσκήνιο.

Η Δρ Ελένη Ανδρέου,  Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και συντονίστρια των Προγραμμάτων Διαιτολογίας/Διατροφής, θα σας ενημερώσει για το Προπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών της «Διατροφολογίας & Διαιτολογίας» καθώς και για τις προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.