Ενημερωτική Συνάντηση με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Μάθετε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει ένα διεθνώς αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και η StudyNet Academic Consultants σας προσκαλούν σε διά ζώσης συναντήσεις στα γραφεία της StudyNet Academic Consultants στην οδό 34 Αρχ. Μακάριου III, Χατζηγιάννη Court, Γραφείο 201, Λεμεσός, στις 19 Ιουλίου 2021, από τις 16:00 μέχρι τις 19:00, κατόπιν διευθέτησης ραντεβού.

Στη συνάντηση, θα έχετε την ευκαιρία να συνομιλήσετε με έμπειρους σύμβουλους εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και να ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, καθώς και για μια σειρά από πλεονεκτήματα που προσφέρει, τα οποία το καθιστούν την ιδανική επιλογή για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στην Ευρώπη.

Για περισσότερες πληροφορίες και για διευθέτηση ραντεβού τηλεφωνήστε στο  25565535 ή στο 22841674.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι το πλέον διεθνοποιημένο πανεπιστήμιο στην Κύπρο με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), από πέραν των 100 χωρών, γεγονός που το καθιστά το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο. Είναι επίσης το μεγαλύτερο πανεπιστήμιο στη νότια Ευρώπη με κύρια γλώσσα διδασκαλίας την αγγλική, καθώς και το μεγαλύτερο εκτός Ελλάδος με γλώσσα διδασκαλίας την ελληνική.

Το Πανεπιστήμιο, συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 1000 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021, καθώς και σε άλλες σημαντικές παγκόσμιες αλλά και περιφερικές κατατάξεις και αξιολογήσεις, ενδεικτικό γεγονός της αλματώδους ανάπτυξής του και του διεθνή του προσανατολισμού.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2021, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 27 Σεπτεμβρίου 2021.

Λάβετε μέρος στην Ημερίδα και μάθετε για:

• Τα κριτήρια εισδοχής

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό εξάμηνο. Σημειώνεται ότι το Πανεπιστήμιο είναι σε θέση να υποδεχθεί τους υφιστάμενους, νεοεισερχόμενους και μετεγγραφόμενους φοιτητές για το Χειμερινό εξάμηνο 2021, είτε στην Πανεπιστημιούπολή του, είτε εξ αποστάσεως, ανάλογα με τις συνθήκες οι οποίες θα επικρατήσουν.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.