Loading Events

Δωρεάν Διαδικτυακό Σεμινάριο – Ζητήματα Κατάκτησης της Φωνολογίας της Δεύτερης Γλώσσας

Δρ. Γιώργος Π. Γεωργίου
Μεταδιδακτορικός Ερευνητής, Τμήμα Γενικής και Ρωσικής Γλωσσολογίας, Πανεπιστήμιο RUDN Μόσχας Επίκουρος Λέκτορας, Τμήμα Γλωσσών και Λογοτεχνίας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Το παρόν σεμινάριο στοχεύει στη συζήτηση ζητημάτων που αφορούν στην κατάκτηση της φωνολογίας μίας δεύτερης γλώσσας (Γ2). Θα γίνει αναφορά σε παράγοντες οι οποίοι διευκολύνουν την κατάκτηση της φωνολογίας καθώς και τρόποι αποτελεσματικής διδασκαλίας της. Η συγκεκριμένη θεματική καλύπτεται από το μεταπτυχιακό πρόγραμμα “Διδασκαλία της Ελληνικής ως Δεύτερης/Ξένης Γλώσσας” που προσφέρεται από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Το διαδικτυακό σεμινάριο είναι δωρεάν και ανοικτό για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές λυκείου, φοιτητές και επαγγελματίες του αντικειμένου.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.