Loading Events

Το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να γνωρίσετε τα επαγγέλματα της ενεργειακής βιομηχανίας του μέλλοντος την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου στις 17:00.

Στη παρουσίαση αυτή θα πραγματοποιηθεί σύντομη περιγραφή των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας  που σχετίζονται με το επάγγελμα μηχανικού πετρελαίου, φυσικού αερίου και ενεργειακής μηχανικής. Συγκεκριμένα, θα παρουσιαστούν τα προγράμματα Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου, τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Μετά την παρουσίαση θα υπάρχει χρόνος για ερωτήσεις από το κοινό.

Ομιλητής

Δρ. Ερνέστος Σαρρής
Αναπληρωτής Καθηγητής
Συντονιστής Προπτυχιακού και Μεταπτυχιακού Προγράμματος Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου

Κάντε την Εγγραφή σας εδώ

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023: Στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023. Αντίστοιχα, το Πανεπιστήμιο τοποθετείται 157 στην Ευρωπαϊκή Ένωση, 2ο στην Κύπρο και 4ο σε Κύπρο και Ελλάδα. Η κατάταξη αυτή ουσιαστικά τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στο 2% των καλύτερων πανεπιστημίων του κόσμου.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.