Loading Events

Tο Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να γνωρίσετε τα επαγγέλματα της ενεργειακής βιομηχανίας του μέλλοντος.

Στην παρουσίαση αυτή θα πραγματοποιηθεί σύντομη περιγραφή των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας που σχετίζονται με τη Διαχείριση Ενεργειακών Πόρων και τα επαγγέλματα Πετρελαίου και Φυσικού αερίου.

Συγκεκριμένα, θα παρουσιαστούν τα προγράμματα Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων, καθώς επίσης Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου, τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο:

Ομιλητές:

Δρ. Ερνέστος Σαρρής
Αναπληρωτής Καθηγητής
Συντονιστής Προπτυχιακού και Μεταπτυχιακού Προγράμματος Μηχανικής Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου

Δρ. Θεόδωρος Τσακίρης
Αναπληρωτής Καθηγητής Γεωπολιτικής & Ενεργειακής Πολιτικής
Συντονιστής Ενεργειακών Προγραμμάτων Σπουδών

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2022, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 26 Σεπτεμβρίου 2022.