Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης: Γνωρίστε τις Νοσηλευτικές Σπουδές

Tο Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί να γνωρίσετε τις Νοσηλευτικές Σπουδές και να παρακολουθήσετε τη διαδικτυακή παρουσίαση των Προγραμμάτων της Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Παρακολουθώντας το διαδικτυακό σεμινάριο του Προγράμματος, σας δίνετε η ευκαιρία να πάρετε μια εικόνα από τη φοιτητική εμπειρία.

Η Δρ. Ζωή Ρούπα μαζί με τη Δρ. Μαρία Νούλα, θα απαντήσουν σε ερωτήσεις και θα δώσουν πληροφορίες σχετικά με το Προπτυχιακό, Μεταπτυχιακό αλλά και το Διδακτορικό Πρόγραμμα της Νοσηλευτικής. Στην παρουσίαση θα συμμετέχουν Φοιτητές/τριες για να περιγράψουν τη δική τους εμπειρία από τις Νοσηλευτικές Σπουδές  τους στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Παρουσίαση:

Δρ. Ζωή Ρούπα
Καθηγήτρια
Συντονίστρια του Προπτυχιακού και Διδακτορικού Προγράμματος

Δρ. Μαρία Νούλα
Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
Συντονίστρια του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Σύγχρονη Νοσηλευτική»

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 1000 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου, σύμφωνα με το Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Πρόκειται για το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο, με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), και το πλέον διεθνοποιημένο της χώρας, καθώς οι φοιτητές του προέρχονται από περισσότερες από 100 χώρες.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2021, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 27 Σεπτεμβρίου 2021.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.