Δια ζώσης συναντήσεις στην Κύπρο με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Μάθε γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές στην Ευρώπη!

Το Τμήμα Εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη δια ζώσης συναντήσεων στην Κύπρο με υποψήφιους φοιτητές.

Ερχόμαστε σε όλη την Κύπρο για να τα πούμε από κοντά και να σας ενημερώσουμε για τις παγκόσμιες κατατάξεις και αξιολογήσεις του Πανεπιστημίου, για τα 100 και πλέον προγράμματα σπουδών, για τις δυνατότητες εγγραφής, μετεγγραφής και συνέχισης σπουδών, και για τις υποτροφίες.

Σημειώνεται ότι, λόγω των πρωτοφανών συνθηκών που έχει δημιουργήσει η πανδημία του κορωνοϊού, οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται αποκλειστικά κατόπιν διευθέτησης ραντεβού και αφού έχει διασφαλιστεί ότι εφαρμόζονται όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2021, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 27 Σεπτεμβρίου 2021

Κλείσε ραντεβού και ενημερώσου για:

• Τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
  • Τα Ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
  • Τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης
  • Τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
  • Το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
  • Τις νέες σύγχρονες εστίες για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου, ίσως τις καλύτερες φοιτητικές εστίες της Ευρώπης
  • Την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου
Ημερομηνία και Ώρα Πόλη Χώρος Διεξαγωγής Στοιχεία Επικοινωνίας για Διευθέτηση Ραντεβού
30 Αυγούστου 2021
Πάφος Almyra Hotel Τηλ.: 22 841527
31 Αυγούστου 2021
Λεμεσός Crowne Plaza Limassol Τηλ.: 22 841527
1 Σεπτεμβρίου 2021
Αγία Νάπα Adams Beach Hotel Τηλ.: 22 841527
2 Σεπτεμβρίου 2021
Λάρνακα Sun Hall Hotel Τηλ.: 22 841527
Καθημερινά
Δευτέρα – Παρασκευή
Λευκωσία Κεντρικό Κτήριο Πανεπιστημίου Λευκωσίας Τηλ.:22 841528

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 801-1000 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, μαζί με μόνο άλλα 2 κυπριακά και 8 ελληνικά πανεπιστήμια, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021. Σημειώνεται ότι η εν λόγω κατάταξη αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο. Η έκδοση του 2021 περιλαμβάνει περισσότερα από 1,500 πανεπιστήμια με αυξημένη ερευνητική δραστηριότητα, από σύνολο 25,000 που λειτουργούν παγκοσμίως, τα οποία πληρούν τα απαιτητικά κριτήρια της κατάταξης και έλαβαν μέρος στη διαδικασία της αξιολόγησης.

THE Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 801-1000 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, μαζί με μόνο άλλα 2 κυπριακά και 8 ελληνικά πανεπιστήμια

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.