Δια ζώσης συναντήσεις στην Κύπρο με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Μάθε γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές στην Ευρώπη!

Το Τμήμα Εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε δια ζώσης συναντήσεις με υποψήφιους φοιτητές.

Ελάτε να τα πούμε από κοντά και να σας ενημερώσουμε για τις παγκόσμιες κατατάξεις και αξιολογήσεις του Πανεπιστημίου, για τα 100 και πλέον προγράμματα σπουδών, για τις δυνατότητες εγγραφής, μετεγγραφής και συνέχισης σπουδών, και για τις υποτροφίες.

Σημειώνεται ότι, λόγω των πρωτοφανών συνθηκών που έχει δημιουργήσει η πανδημία του κορωνοϊού, οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται αποκλειστικά κατόπιν διευθέτησης συνάντησης και αφού έχει διασφαλιστεί ότι εφαρμόζονται όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

Κλείσε ραντεβού και ενημερώσου για:

• Τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
  • Τα Ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
  • Τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης
  • Τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
  • Το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
  • Τις νέες σύγχρονες εστίες για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου, ίσως τις καλύτερες φοιτητικές εστίες της Ευρώπης
  • Την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου
Ημερομηνία και Ώρα Πόλη Χώρος Διεξαγωγής Στοιχεία Επικοινωνίας για Διευθέτηση Ραντεβού
Τρίτη, 29 Μαρτίου 2022
Λεμεσός Ajax Hotel, Γεωργίου Νεοφύτου & Δ. Νικολάου Τηλ.: 22 841527
Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2022
Λευκωσία Πανεπιστήμιο Λευκωσίας – The Block-Gallery Τηλ.: 22 841527

Πανεπιστήμιο Λευκωσίας: Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

• Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022
    Στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, μαζί με μόνο άλλα 2 κυπριακά πανεπιστήμια. Η κατάταξη αυτή ουσιαστικά τοποθετεί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στα καλύτερα 3% παγκοσμίως.
  • QS Stars University Ratings System 2020
    5 QS Stars για Ιδρυματική Αριστεία, καθιστώντας το ως το πρώτο πανεπιστήμιο σε Κύπρο και Ελλάδα που επιτυγχάνει την εξαίρετη αυτή βαθμολογία, μαζί με μόνο άλλα 50 πανεπιστήμια ανά τον κόσμο.