Loading Events

Webinar – CONNECT Δημιουργώντας τη Δική σου Ταινία από το Σπίτι │Πρόγραμμα Ψηφιακή Επικοινωνία και Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης

Δρ. Κώστας Κωνσταντινίδης
Επίκουρος Καθηγητής,
Τμήμα Επικοινωνίας

Οργανισμοί και διαδικτυακές κοινότητες που φιλοξενούν έργα και απόψεις δημιουργών του κινηματογράφου κάλεσαν σκηνοθέτες και σπουδαστές του μέσου να κάνουν τη δική τους ταινία από το σπίτι με θέμα την απομόνωση ή την ζωή σε καραντίνα λόγω της πανδημίας.

Πώς όμως κτίζεις μια ιστορία η οποία εξελίσσεται σε ένα δωμάτιο ή σπίτι; Ποια ψηφιακά εργαλεία μπορεί να αξιοποιήσει κάποιος για να δημιουργήσει μια συναρπαστική ιστορία; Μπορεί μια ιστορία να εξελίσσεται αποκλειστικά στην οθόνη του υπολογιστή ενός χαρακτήρα; Το σεμινάριο θα απαντήσει στις πιο πάνω ερωτήσεις παρουσιάζοντας σχετικά παραδείγματα και συζητώντας διαφορετικές προσεγγίσεις για τη δημιουργία μιας ταινίας από το σπίτι.

To σεμινάριο απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου, στρατιώτες και γονείς.

Για πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα Ψηφιακή Επικοινωνία και Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης πατήστε εδώ.

Student Showreel 2020

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.