Διαδικτυακό Σεμινάριο | Ανακάλυψε τον Επαγγελματία που Κρύβεται Μέσα σου

Ο εύστοχος επαγγελματικός προσανατολισμός και η αποτελεσματική μάθηση ήταν πάντα προτεραιότητα μας στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, καθώς αποτελεί επιτακτική ανάγκη για όλους τους νέους που καλούνται να σχεδιάσουν σωστά το μέλλον τους.

Με αρωγό την εμπειρία της ερευνητικής ομάδας της Ariston Psychometrics διακρίνοντας την αναγκαιότητα της λήψης σωστών αποφάσεων και τη σχεδίαση των βημάτων που οδηγούν προς την επιτυχία, το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θα πραγματοποιήσει διαδικτυακό σεμινάριο μέσω της πλατφόρμας WebEx με θέμα «Ανακάλυψε τον Επαγγελματία που Κρύβεται Μέσα σου».

Σκοπός του σεμιναρίου είναι να αναδειχθούν όλες οι πτυχές της νέας πραγματικότητας, οι οποίες συνδέονται άρρηκτα με το μέλλον των νέων και την αγοράς εργασίας καθώς επηρεάζουν άμεσα τις σημαντικές αποφάσεις που καλούνται να λάβουν εν μέσω της ιδιαίτερης μεταβατικής περιόδου.

Το σεμινάριο θα έχει διαδραστικό χαρακτήρα με στόχο να ενημερωθούν οι ενδιαφερόμενοι για τα στάδια των στοχευμένων επιλογών, να γνωρίσουν τις ικανότητες, τα ταλέντα και την προσωπικότητά τους καθώς επίσης να μάθουν εφαρμόσιμες μεθόδους προκειμένου να γίνουν ακόμα πιο αποτελεσματικοί και παραγωγικοί.

Επίσης, θα δοθούν απαντήσεις σε καίρια ερωτήματα προκειμένου να προσανατολιστούν οι νέοι σε επιτυχημένες κατευθύνσεις, να κινητοποιηθούν και να οδηγηθούν σε αποφάσεις και αποτελεσματικές δράσεις άκρως ευεργετικές για το μέλλον τους.

Το σεμινάριο αφορά κυρίως μαθητές Γ’ τάξης λυκείων και τεχνικών σχολών αλλά και γονείς.

Οι συμμετέχοντες που θα εγγραφούν για να παρακολουθήσουν την ομιλία θα επωφεληθούν με ΔΩΡΕΑΝ κωδικό Άριστον Τεστ, ένα εξειδικευμένο σύστημα επαγγελματικής συμβουλευτικής που χρησιμοποιεί προηγμένους κανόνες, αλγόριθμους και μαθηματικά μοντέλα, προκειμένου να προσδιορίσει το επάγγελμα που ταιριάζει στην προσωπικότητά του κάθε ενδιαφερομένου.

Κωδικός (Password): 2021

Εισηγήτρια

Εύα Φουντουλάκη
M.Sc. Coun. Psych. / Διευθύντρια, Ariston Psychometrics

Παρουσίαση – Συντονισμός

Χριστίνα Ευριπίδου
Σύμβουλος Εισδοχής Φοιτητών & Συντονίστρια Άριστον Τεστ
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.