Loading Events

Webinar – 7th Handshake With ICT (Online): Δημιουργώ Επιχείρηση Ηλεκτρονικών Παιχνιδιών σε 1 Ώρα!

Δρ. Δέσπω Κτωρίδου
Καθηγήτρια,
Πρόεδρος του Τμήματος Διοίκησης και Διοικητικής Πληροφοριακών Συστημάτων,
Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων

Δρ. Επαμεινώνδας Επαμεινώνδα
Επίκουρος Καθηγητής,
Συντονιστής Διδακτορικών Προγραμμάτων του Τμήματος

Το διαδικτυακό σεμινάριο είναι δωρεάν και ανοικτό για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου.

Η ημερίδα-θεσμός για τον τομέα των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας “Handshake with Technology” πραγματοποιείται σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Καθηγητών Πληροφορικής.

Σου αρέσουν τα Computer Games; Οραματίζεσαι κάποτε να δημιουργήσεις το δικό σου παιχνίδι και, γιατί όχι, τη δική σου επιχείρηση; Μέσα από το Webinar «Δημιουργώ Επιχείρηση Δημιουργίας Ηλεκτρονικών Παιχνιδιών σε 1 Ώρα!» θα κάνεις χειραψία με το όνειρο σου! Μέσα από την εφαρμογή του Business Model Canvas, ενός πρότυπου στρατηγικής διαχείρισης, θα αναπτύξεις τη δική σου επιχείρηση ηλεκτρονικών παιχνιδιών.

Η «Χειραψία με την Τεχνολογία», ημερίδα για τον Τομέα των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας έγινε ετήσιος θεσμός στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας με περισσότερους από 1,000 μαθητές Λυκείου, και περισσότερους από 60 καθηγητές και 60 ακαδημαϊκούς να έχουν συμμετάσχει από το 2013 που διοργανώνεται. Στόχος της ημερίδας είναι να ενθαρρυνθούν νέοι να εφαρμόσουν τις τεχνολογικές τους δεξιότητες και να εξερευνήσουν τις μελλοντικές τους επαγγελματικές επιλογές, ούτως ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στο σύγχρονο, σύνθετο και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας.

Για πληροφορίες αναφορικά με το πρόγραμμα Διοικητική Πληροφοριακών Συστημάτων πατήστε εδώ.

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.