Loading Events

Webinar – 7th Handshake With ICT (Online): Αυτόνομα Συστήματα στο Θαλάσσιο Περιβάλλον

Δρ. Γιάννης Κυριακίδης, Αναπληρωτής Καθηγητής

Πέτρος Πετρίκκος, Υποψήφιος Διδάκτορας (Πολιτικές Επιστήμες)

Παύλος Τσιαντής, Ερευνητής (Επιστήμη Δεδομένων)

Sanil Ahan Purryag, Ερευνητής (Επιστήμη Δεδομένων)

Ηλίας Αλεξόπουλος, Υποψήφιος Διδάκτορας (Ενσωματωμένα Συστήματα)

Το διαδικτυακό σεμινάριο είναι δωρεάν και ανοικτό για όλους, αλλά απευθύνεται κυρίως σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου.

Η ημερίδα-θεσμός για τον τομέα των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας “Handshake with Technology” πραγματοποιείται σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Καθηγητών Πληροφορικής.

Στο σεμινάριο αυτό θα παρουσιαστούν έξυπνα συστήματα που επιτρέπουν στους ερευνητές να εξερευνούν το περίπλοκο θαλάσσιο περιβάλλον.

Η «Χειραψία με την Τεχνολογία», ημερίδα για τον Τομέα των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας έγινε ετήσιος θεσμός στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας με περισσότερους από 1,000 μαθητές Λυκείου, και περισσότερους από 60 καθηγητές και 60 ακαδημαϊκούς να έχουν συμμετάσχει από το 2013 που διοργανώνεται. Στόχος της ημερίδας είναι να ενθαρρυνθούν νέοι να εφαρμόσουν τις τεχνολογικές τους δεξιότητες και να εξερευνήσουν τις μελλοντικές τους επαγγελματικές επιλογές, ούτως ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στο σύγχρονο, σύνθετο και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας.

Για πληροφορίες αναφορικά με το πρόγραμμα Μηχανική Ηλεκτρονικών Υπολογιστών εδώ και για το πρόγραμμα Ηλεκτρολογική Μηχανική εδώ

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.