UNIC Music Vibes: Η fun πλευρά της φοιτητικής ζωής

Γιατί φοιτητική ζωή χωρίς πάρτι, διασκέδαση και νέες γνωριμίες δεν γίνεται!

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να υποδεχτούμε τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά λίγο πριν αρχίσουν τα διαβάσματα; Φυσικά ένα ξέφρενο party… Κι όταν πρόκειται για το φοιτητικό party “UNIC Music Vibes”, καταλαβαίνεις ότι έγινε χαμός!

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας καλωσόρισε τους φοιτητές του, την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου, με το “UNIC Music Vibes” που πραγματοποιήθηκε στο campus του και φυσικά καλεσμένοι ήταν όλοι οι φοιτητές του.

Όπως θα δεις και από τις φωτογραφίες πιο κάτω, το βράδυ εκείνο δεν έλειπε κανείς και ο χώρος του Πανεπιστημίου πλημμύρισε -κυριολεκτικά- με φοιτητές που άφησαν για λίγο τα βιβλία τους στην άκρη και χόρεψαν, τραγούδησαν και διασκέδασαν με τους φίλους τους μέχρι αργά στους ρυθμούς του “Deejay Radio”!

Δες πιο κάτω όσα έγιναν στο “UNIC Music Vibes”:

Μπορεί για 2 χρόνια, λόγω covid να μην είχαμε και πολλές ευκαιρίες για να παρτάρουμε όπως πρέπει, όμως η φοιτητική ζωή χρειάζεται και τη fun πλευρά της! Γιατί φοιτητική ζωή δεν σημαίνει μόνο μαθήματα, διάβασμα, εργασίες, εξετάσεις και πτυχιακή…

Η φοιτητική ζωή περιλαμβάνει φυσικά και τις ξέγνοιαστες στιγμές της, όπως αυτές που έζησαν όσοι παρευρέθηκαν στο “UNIC Music Vibes”, το οποίο «εφοδίασε» τους φοιτητές με την απαραίτητη ενέργεια για να ξεκινήσει δυναμικά η νέα ακαδημαϊκή χρονιά!

Γι’ αυτό και φέτος το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας φρόντισε να χαρίσει μια μοναδική εμπειρία στους φοιτητές του, με πολλή διασκέδαση, μουσική, χορό, street food και ποτό. Γιατί φοιτητική ζωή… χωρίς party δεν λέει!

To “UNIC Music Vibes” στήθηκε στην πανεπιστημιούπολη UNIC City, έναν χώρο που μπορεί να φιλοξενήσει άνετα ένα τόσο μεγάλο πάρτι, αλλά και που προσφέρει στους φοιτητές πολλές και διαφορετικές ευκαιρίες ψυχαγωγίας, με τα εστιατόρια, τα bars και τα καφέ (κι όχι μόνο) που θα βρεις στην περιοχή!

Οι φοιτητές, όπως μπορείς να αντιληφθείς κι από τις φωτογραφίες, πέρασαν ένα πολύ όμορφο βράδυ και διασκέδασαν με την ψυχή τους.

Αξίζει να αναφερθεί ότι το “UNIC Music Vibes” πρωτοτύπησε, αφού μεταδόθηκε ζωντανά και στο… Metaverse, δίνοντας τη δυνατότητα σε χρήστες ανά το παγκόσμιο να χορέψουν με τα avatar τους στους ίδιους ρυθμούς με τους φοιτητές που βρέθηκαν στο UNIC City και να διαδράσουν μεταξύ τους! Τέλειο;!

Η ζωντανή μετάδοση στο metaverse πραγματοποιήθηκε με αφορμή την έναρξη του δωρεάν, διαδικτυακού μαθήματος του Πανεπιστημίου Λευκωσίας “Introduction to NFTs and the Metaverse”, που αποτελεί μάλιστα το πρώτο πανεπιστημιακό μάθημα στον κόσμο που θα διδάσκεται αποκλειστικά πάνω στο Blοckchain και μέσα στο metaverse!

Στο συγκεκριμένο μάθημα έχουν εγγραφεί μέχρι στιγμής περίπου 16000 φοιτητές, πολλοί από τους οποίους συμμετείχαν και στο “UNIC Music Vibes”.

Αν θέλεις κι εσύ να πάρεις μια γεύση για το τι είναι το Metaverse μπες ΕΔΩ και κάνε κι εσύ interact με φοιτητές (κι όχι μόνο) από όλο τον κόσμο, κάνοντας click στο ‘Enter in Multiplayer’!

Ήσουν κι εσύ ανάμεσα στους φοιτητές που διασκέδασαν στο “UNIC Music Vibes”;

Source: UNIC Music Vibes: Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας καλωσόρισε τους φοιτητές με ένα ξέφρενο party!