Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας περήφανος χορηγός της Παραμυθούπολης Χριστουγέννων 2022

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει τη χορηγική συνεργασία του με την Παραμυθούπολη Χριστουγέννων 2022, η οποία επιστρέφει στην Λευκωσία την περίοδο των γιορτών και θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι την Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2023. Για 52 ολόκληρες μέρες, στον χώρο της Παραμυθούπολης Χριστουγέννων θα υπάρχουν χριστουγεννιάτικα σπιτάκια με κάθε λογής λιχουδιές και αρώματα από όλο τον κόσμο!

Η τάφρος Ντ’ Αβίλα και συγκεκριμένα ο δημοτικός χώρος στάθμευσης μεταμορφώνεται σε ένα άκρως χριστουγεννιάτικο σκηνικό με λούνα παρκ, φανταχτερά στολίδια, τα πιο σύγχρονα παιχνίδια και δεκάδες διασκεδαστικές δραστηριότητες για μικρούς και μεγάλους, καλωσορίζοντας την πιο όμορφη και παιχνιδιάρικη εποχή του χρόνου. Καθημερινά μεταξύ των ωρών 15:00- 00.00 και τα Σαββατοκύριακα μεταξύ των ωρών 10:00- 00:00 θα έχετε την ευκαιρία να ζήσετε μια μοναδική Χριστουγεννιάτικη εμπειρία.

Τα γιορτινά της θα «φορέσει» φέτος και η Λάρνακα, αφού ετοιμάζεται να υποδεχτεί για πρώτη φορά την Παραμυθούπολη την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου με εντυπωσιακά παιχνίδια και με τη μεγάλη ρόδα να δίνει μια αλλιώτικη νότα. Η Παραμυθούπολη Λάρνακας θα παραμείνει κι αυτή ανοιχτή μέχρι την Κυριακή 8 Ιανουαρίου.

Για περισσότερες πληροφορίες ακολουθήστε τις σελίδες της Παραμυθούπολης Χριστουγέννων 2022 σε Λευκωσία και Λάρνακα.