Σύντομα τα αποτελέσματα έρευνας για τα ποσοστά υποστήριξης ποδοσφαιρικών ομάδων

Πραγματοποιείται μέσα στον Ιούνιο η καθιερωμένη έρευνα του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Η καθιερωμένη, εδώ και χρόνια, έρευνα του Πανεπιστημίου Λευκωσίας για τα ποσοστά υποστήριξης των ποδοσφαιρικών ομάδων στην Κύπρο θα πραγματοποιηθεί μέσα στον Ιούνιο. Η εν λόγω έρευνα έχει καθιερωθεί στην ποδοσφαιρική βιομηχανία στην Κύπρο και τα αποτελέσματά της αναμένονται με μεγάλη αγωνία, τόσο από τις διοικήσεις των ομάδων, όσο και από τους φιλάθλους, καθώς παρουσιάζει την εικόνα της δυναμικότητας των ομάδων σε οπαδούς και αποτελεί ένα πολύτιμο εργαλείο για όσους εμπλέκονται στην ποδοσφαιρική βιομηχανία της χώρας μας.

Η ερευνητική ομάδα, υπό την εποπτεία του Αναπληρωτή Καθηγητή Στατιστικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Σταύρου Πουλούκα, έχει ήδη ξεκινήσει την απαραίτητη προεργασία και προγραμματισμό που απαιτείται για τη διεξαγωγή της έρευνας. Τα αποτελέσματα αναμένονται να είναι έτοιμα για ανακοίνωση και παρουσίαση περί τα τέλη Ιουνίου.