Το InBusiness TV και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας δημιούργησαν και σας παρουσιάζουν τη διαδικτυακή σειρά «How I Made It», στόχος της οποίας είναι η ανάδειξη βέλτιστων παραδειγμάτων επιχειρηματικών στελεχών της Κύπρου.

Κάθε μήνα, η σειρά θα προβάλλει success stories μελών της οικογένειας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (αποφοίτων, ακαδημαϊκών κ.λπ.), σκιαγραφώντας το επαγγελματικό τους προφίλ και αναδεικνύοντας άγνωστες πτυχές της πορείας τους προς την επιτυχία.

Οι επαγγελματίες θα μοιράζονται μαζί μας εμπειρίες που αποτέλεσαν σημεία καμπής για τη μετέπειτα επαγγελματική ζωή τους, σημαντικές αποφάσεις που αποδείχτηκαν καθοριστικές, ενώ θα δίνουν, επίσης, σημαντικά tips σε νέους αποφοίτους και επαγγελματίες.

Πρώτη φιλοξενούμενη της σειράς η Δήμητρα Μουσκή, PR & Communications Associate Manager στην Ελληνική Τράπεζα.

Adform publisher tag
Tag for placement “Inbusinessnews_In-view_Video_1280x720”, placement ID 1126077, publisher “Inbusinessnews”, publisher ID 159835

• Δείτε πιο κάτω το πρώτο επεισόδιο της σειράς

Source: Πρεμιέρα για τη σειρά «How I Made It», με καλεσμένη… | IN Business News | How I Made It