Ημερίδες επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών της δημοτικής εκπαίδευσης

Πραγματοποιήθηκαν με πρωτοβουλία της Δρ. Έλενας Παπαναστασίου και Δρ. Μαρίας Ευαγόρου το Φεβρουάριο του 2018 τέσσερεις ημερίδες επιμόρφωσης (σε Λευκωσία, Λεμεσό, Λάρνακα και Πάφο) των εκπαιδευτικών δημοτικής που διδάσκουν το μάθημα της επιστήμης. Οι ημερίδες διοργανώθηκαν σε συνεργασία με τον Επιθεωρητή Επιστήμης Δημοτικής Εκπαίδευσης, το Πανεπιστήμιο Κύπρου και το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο. Τίτλος των ημερίδων: «Το Νέο Διδακτικό Υλικό των Φυσικών Επιστήμων: Εφαρμογές, Ανταπόκριση των μαθητών/τριών και αποτελέσματα της έρευνας Τimss»

Published On: September 28th, 2018|Categories: Blog, OISTOS|
Εξ αποστάσεως εκπαίδευση: Θεωρία, Έρευνα και Πρακτική
Ημερίδα Σύγχρονου Παραμυθιού

Εγγραφή στο Ενημερωτικό Δελτίο «Οιστός»

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Τέχνη & Ενσυνειδητότητα

Πολλές φορές νομίζουμε ότι είμαστε παρόντες σε μία δεδομένη στιγμή που κάνουμε κάτι, αλλά δεν είμαστε. Το μυαλό μας χάνεται σε άλλες σκέψεις, π.χ. συστηνόμαστε με κάποιον και αμέσως το επόμενο δευτερόλεπτο δεν θυμόμαστε το όνομά του, ή, όταν τα παιδιά μας μάς μιλάνε, ακούμε πραγματικά τι μας λένε;