Ημερίδες Ενημέρωσης στην Ελλάδα | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η Ιδανική Επιλογή για Σπουδές την Ευρώπη

Το Γραφείο Ενημέρωσης και Εγγραφών Ελλάδας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη νέου κύκλου Ημερίδων Ενημέρωσης στην Ελλάδα.

Συμμετάσχετε στην Ημερίδα Ενημέρωσης και ενημερωθείτε για:

• Τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
  • Τα Ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
  • Τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης
  • Τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
  • Το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
  • Τις νέες σύγχρονες εστίες για τους φοιτητές του Πανεπιστημίου, ίσως τις καλύτερες φοιτητικές εστίες της Ευρώπης
  • Την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου

Δηλώστε συμμετοχή τώρα και διεκδικήστε μία από τις 5 δωρεάν συνεδρίες σταδιοδρομίας που προσφέρονται από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Ελάτε να γνωριστούμε και να εξερευνήσουμε μαζί τον δρόμο προς την επιτυχία.

Δήλωση συμμετοχής απαραίτητη.

Κέρκυρα

• Δευτέρα, 4 Απριλίου 2024

• 19:00 – 21:00

• Αίθουσα SiLICON
    Δονάτου Δημουλίτσα 19, 49100

Θεσσαλονίκη

• Σάββατο, 6 Απριλίου 2024

• 17:00 – 19:00

• City Hotel
    Κομνηνών 11, 54624

Αθήνα

• Τετάρτη, 10 Απριλίου 2024
  • 18:00 – 20:00
  • Γραφείο Παν. Λευκωσίας
    Μεσογείων 265, 15451, Νέο Ψυχικό

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

#1 σε Κύπρο και Ελλάδα στην κατάταξη THE World University Rankings 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (UNIC) κατατάσσεται #1 σε Κύπρο και Ελλάδα μαζί με το Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Πανεπιστήμιο Κρήτης και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, σύμφωνα με την τελευταία έκδοση της κατάταξης Times Higher Education (THE) World University Rankings.

Η κατάταξη THE World University Rankings 2024 κατατάσσει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στα Κορυφαία 501-600 πανεπιστήμια στον κόσμο, και στη θέση #155 στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι το πλέον διεθνοποιημένο πανεπιστήμιο στην Κύπρο με περισσότερους από 12,500 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), από περισσότερες από 100 χώρες, γεγονός που το καθιστά το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο.

Γίνε σήμερα μέλος της μεγαλύτερης πανεπιστημιακής κοινότητας στην Κύπρο

Ενημερώσου έγκαιρα και ξεκίνα τις σπουδές σου δυναμικά στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας το ερχόμενο ακαδημαϊκό έτος.

• Έναρξη νέου κύκλου σπουδών: 30 Σεπτεμβρίου 2024