Loading Events

Μπορεί η βία ορισμένων video games να ωθήσει από μόνη της τα παιδιά σε βίαιες πράξεις; Ποιες είναι οι πρακτικές συμβουλές προς γονείς, εκπαιδευτικούς και παιδιά για μία υγιή χρήση και σχέση με τα ψηφιακά παιχνίδια; Το Center for Social Innovation (CSI) προσκαλεί εξειδικευμένους επιστήμονες σε ένα τραπέζι διαλόγου με αφορμή το πρόσφατο τραγικό συμβάν στη Λεμεσό. Η συζήτηση θα μεταδοθεί ζωντανά  στο Facebook την Τρίτη 15.12.2020 , στις 19.00 από ειδικά διαμορφωμένο studio, στα γραφεία του CSI.

Συμμετέχουν:

• Κέλλυ Ιωάννου, Διευθύντρια του Διεθνούς Ινστιτούτου Κυβερνοασφάλειας, Υπ. Διδάκτωρ Κλινικής Εγκληματολογίας – Trauma Coach
  • Δρ. Ελισάβετ Κιούρτη, Ακαδημαϊκός – Ψηφιακές Τεχνολογίες και Βιντεοπαιχνίδια
  • Δρ. Σωτήρης Θεμιστοκλέους – Διευθυντής Στρατηγικής Ανάπτυξης του Center for Social Innovation

Συντονίζει:

• Άντρη Δανιήλ, Δημοσιογράφος – Αρχισυντάκτρια στον όμιλο ‘’Φιλελεύθερος’’