Loading Events

Στην έκθεση Κυπριακών Πανεπιστημίων στη Θεσσαλονίκη, θα βρίσκεται το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας!

Ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο.

Ημερομηνία Περιοχή / Πόλη Ωράριο
Σάββατο

9 Απριλίου 2022

Θεσσαλονίκη

Ξενοδοχείο ELECTRA PALACE
Πλατεία Αριστοτέλους 9, 54624 Θεσσαλονίκη,
Τηλ.:  2310 294040

10:30 – 13:00 & 15:00 – 19:00

Έμπειροι Σύμβουλοι Σπουδών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θα βρίσκονται στη διάθεσή σας για να σας ενημερώσουν για τα 100+ προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 601-800 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, με μόνο 3 Ελληνικά πανεπιστήμια σε υψηλότερη θέση, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2022. Σημειώνεται ότι η εν λόγω κατάταξη αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο. Η έκδοση του 2022 περιλαμβάνει περισσότερα από 1,600 πανεπιστήμια με αυξημένη ερευνητική δραστηριότητα, από σύνολο 25,000 που λειτουργούν παγκοσμίως, τα οποία πληρούν τα απαιτητικά κριτήρια της κατάταξης και έλαβαν μέρος στη διαδικασία της αξιολόγησης.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με τους διοργανωτές: