Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συμμετέχει στην Έκθεση Κυπριακών Πανεπιστημίων στα Χανιά | Απρίλιος 2023

Στην έκθεση Κυπριακών Πανεπιστημίων στην Ελλάδα, θα βρίσκεται το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας !

Ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο.

Ημερομηνία Περιοχή / Πόλη Ωράριο
Τετάρτη, 5 Απριλίου 2023 Χανιά
Ξενοδοχείο Samaria
Κυδωνίας 69, 731 35 Χανιά

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συγκαταλέγεται στα 501-600 καλύτερα πανεπιστήμια παγκοσμίως, με μόνο 2 Ελληνικά πανεπιστήμια σε υψηλότερη θέση, σύμφωνα με την κατάταξη του Times Higher Education (THE) World University Rankings 2023. Σημειώνεται ότι η εν λόγω κατάταξη αντιπροσωπεύει τη μεγαλύτερη και πιο πολυεπίπεδη κατάταξη πανεπιστημίων στον κόσμο, αξιολογώντας την επίδοση κάθε πανεπιστημίου στους βασικούς πυλώνες της Διδασκαλίας, της Έρευνας, της Μεταφοράς της Γνώσης, καθώς και της Διεθνούς Εμβέλειας. Η διευρυμένη έκδοση του 2023 περιλαμβάνει 1,799 πανεπιστήμια με αυξημένη ερευνητική δραστηριότητα, από σύνολο 25,000 και πλέον πανεπιστημίων που λειτουργούν παγκοσμίως, τα οποία πληρούν τα απαιτητικά κριτήρια της κατάταξης και που έλαβαν μέρος στη διαδικασία της αξιολόγησης.

Έμπειροι Σύμβουλοι Σπουδών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας θα βρίσκονται στη διάθεσή σας για να σας ενημερώσουν για τα 100+ προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει καθώς και για τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο.

Η εκδήλωση συνδιοργάνωνεται από το Εμπορικό Κέντρο της Πρεσβείας της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Αθήνα, το Υπουργείο Ενέργειας, Εμπορίου και Βιομηχανίας, το Κυπριακό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, και την Διεύθυνση Ανώτερης Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με τους διοργανωτές:

Tηλ.: 210 3734822

www.studyincyprus.gr