Loading Events

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί στο #Youth Empowered Digital Edition της Coca-Cola στην Κύπρο!

Το #YouthEmpowered είναι ένα ουσιαστικό Πρόγραμμα εταιρικής κοινωνικής ευθύνης που ξεκίνησε το 2017 και στις 28 χώρες δραστηριοποίησης του Ομίλου Coca-Cola HBC. Προσφέρεται δωρεάν και στοχεύει στην προετοιμασία της νέας γενιάς για την είσοδό της στην αγορά εργασίας. Φέτος η Coca-Cola στην Κύπρο, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα της μετά-Covid εποχής και προσφέρει την digital εκδοχή του #YouthEmpowered σε όλους εσάς τη Δευτέρα 22 Ιουνίου 11:00 – 13:00.

Ένα δωρεάν, δυναμικό, δίωρο webinar που θα σας δώσει τη δυνατότητα να καθοδηγηθείτε από καταξιωμένους επαγγελματίες από διαφορετικούς κλάδους, τόσο για την προσωπική όσο και την επαγγελματική σας ανάπτυξη και επιτυχία. Με σύνθημα «Εμπνεύσου, Διεκδίκησε, Πέτυχε» επτά κορυφαίοι επαγγελματίες συναντιόνται διαδικτυακά και μοιράζονται τη γνώση και την εμπειρία τους στις εξής θεματικές ενότητες:

• Ξεπερνώντας την κρίση και συνεχίζοντας με αισιοδοξία – Μαρία Κατσαρού Makin
  • Καινοτομία και ψηφιοποίηση: μονόδρομος για το μέλλον μας Κυριάκος Κόκκινος
  • Υποψήφιοι: ποιες δεξιότητες αναζητούν οι μεγάλες επιχειρήσεις; Σοφία Κάντα
  • Kάνε το πάθος σου επάγγελμα! Γιώργος Ξανθάκης
  • Πώς διαμορφώνεται η αγορά εργασίας στη νέα πραγματικότητα; Στέφανη Διακαίου Φέσσα
  • Πώς μπορούμε να προσαρμοστούμε κάτω από δύσκολες συνθήκες; Γιώργος Ζερβίδης
  • Είναι η πανδημία κίνητρο για αειφορία; Το εργασιακό τοπίο – Ξένια Λοϊζίδου

Ενθαρρύνουμε όλους τους φοιτητές μας να δηλώσουν συμμετοχή στο #YouthEmpowered, μια μοναδική δυνατότητα ώστε να αποκτήσετε τις απαραίτητες γνώσεις, δεξιότητες και ευκαιρίες δικτύωσης προκειμένου να προετοιμαστείτε για την αγορά εργασίας που συνεχώς αλλάζει.  μια θετική αλλαγή στη ζωή τους.

Είσοδος ελεύθερη. Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής.

Για πληροφορίες: ΙΜΗ, τηλέφωνο: 22505555 (καθημερινά 09:00-15:00) ή στο e-mail [email protected]

Οργανωτής: Coca-Cola HBC Cyprus

Χορηγοί Επικοινωνίας: In Business, Gold